07.09.2011

Noble Armada - nowe siły

W świetle ostatnich wydarzeń nad polskim morzem zapewne nikt nie chce czytać artykułów o siłach Osi, ale każdy chciałby wysłać naszą reprezentację w kosmos. Dlatego napiszę parę słów o nowościach do bitewniaka kosmicznego Noble Armada, który prezentowałem jakiś czas temu.

Mongoose Publishing nie śpi i ciągle pracuje nad kolejnymi modelami do istniejących frakcji domów szlacheckich, a także nad nowymi frakcjami ze świata Gasnących Słońc. Kolejne siły w konflikcie to Kościół, czyli stara, dobra inkwizycja w przyszłości ;), barbarzyńcy czerpiący z kultury arabskiej - Kurganie, space Wikingowie czyli Vuldrokowie, oraz rasa obcych - Vau.
Zarówno Arabowie, jak i Wikingowie posiadają już sporo modeli, w tym i startery prezentowane poniżej:Inkwizycja posiada jak na razie tylko box fregat, podczas gdy obcy są na tyle obcy i tajemniczy, że nie ujawnili się jeszcze w żaden sposób.


Jednakże najważniejszą chyba nowością (chociaż jeszcze w pre-orderze) jest kolejny podręcznik do systemu - Fleets of the Fading Suns, czyli kompletny spis wszytskich armii, wraz z nowymi stronami konfliktu oraz nowymi modelami do znanych już armii domów szlacheckich. Oprócz list armii, podręcznik wprowadza także nowe zasady oddziałów abordażowych oraz zdolności psioniczne oraz teurgię. Ciekaw jestem jak będzie to rozwiązane - w końcu pamiętamy, że potężni psionicy w RPG Gasnących Słońc mogli wyłączyć krążownik...
Oczywiście oprócz suchych liczb dostaniemy także opis fabularny nowych frakcji.


Ciekawostką jest także fakt, że wcale nie jest konieczny zakup podręcznika aby dowiedzieć się cóż za sprzęt możemy wystawić w nowych armiach. Na stronie producenta możemy pobrać za darmo PDF z listami flot zarówno Kurganów jak i Vuldroków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...