25.08.2011

Pudełko ALEPH - Reboty (REM)

Reboty (REM)
Ref. 280811-0261Wczoraj przedstawiłem TAGa ALEPHu - Marut, obiecując że niebawem zrecenzuje kolejne robociki naszej Sztucznej Inteligencji. No i z rozpędu zdecydowałem się na Reboty czyli alephową odmianę wielozadaniowych półautomatycznych platform bojowych, znanych we wszystkich frakcjach Ludzkiej Sfery i nie tylko.

Tak jak i w innych armiach REMy, tu konkretnie znane jako Reboty występują w 4 wersjach. Na szczęście ktoś wpadł na pomysł pokazania różnic pomiędzy tymi wersjami jako diagramy na pudełku z figurkami.
I tak oto mamy:
Rebot Daleth - zwiadowczy i monitorujący.

Rebot Zayin - będący platformą dla broni strzeleckiej.

Rebot Samekh - model artyleryjski z wyrzutnią rakiet.

Rebot Lamedh - pełniący rolę wsparcia i "przedłużenia rąk" dla hakerów.

Oczywiście możemy zbudować tylko dwie z czterech podanych wersji, gdyż jak zwykle w pudełku znajdują się tylko dwa modele, mimo że dołączono części dla wszystkich odmian. To znaczy dla wszystkich 3 odmian, poza Lamedhem - on po prostu nie ma żadnego ekstra wyposażenia.

Same figury wyglądają technicznie podobnie do innych REMów. Tułów, 4 odnóża, dodatkowe części będące broniami lub sensorami.
W przypadku Rebotów w pudełku mamy 16 części do złożenia dwóch robotów.
Dokładniej każdy "goły" Rebot składa się z dwóch przednich odnóży, dwóch tylnych, korpusu i odwłoku. Dodatkowo dla wersji strzeleckiej Zayin mamy dwie sztuki HMG, dla wersji artyleryjskiej Samekh jedną wyrzutnię rakiet a dla zwiadowczego Daleth - jedną część obrazującą sensory. Jak wspominałem dla Lamedha nie ma żadnych dodatkowych części.

Modele są odlane... poprawnie. Jednak da się zauważyć dość dużo nadlewek, parę wyraźnych linii podziału formy. Ale to nic nie znaczy - nie zapominajmy że to produkt Corvus Belli i w porównaniu z potworkami figurkowymi produkowanymi przez jedną taką słynną firmę, modele z CB to arcydzieła.

Oczywiście do zestawu dołączono dwie podstawki o średnicy 40 mm.

2 komentarze:

  1. Hope you can read English, friends. I google translated this for reading. For Aleph, what are you considering? I would consider the Hacker version and the reaction remote with HMG. Such cool models, aren't they?

    OdpowiedzUsuń
  2. hiya P[akh]B sorry its taken me some time to respond on your blog but I've been busy reading your site on google translate. I like it. You've got some really nice articles up and I'm definitely subscribing. Keep it up matey. :D

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...