12.06.2011

Starter ALEPH - tactboty Dakini


ALEPH Starter Pack
Ref. 280801-0219

Te osoby które chciałyby zacząć kolekcjonować armię ALEPHu powinny wiedzieć - jeśli nie macie wystarczająco dużo cierpliwości i co najmniej średniego doświadczenia w modelarstwie figurkowym, darujcie sobie na razie zakup boxu - zestawu startowego z tactbotami Dakini.
Jako że bardzo lubię wszelkie robociki montaż startera zacząłem właśnie od tactbota.
I co na dzień dobry rzuciło się w moje oczy to spora ilość nadlewek, tzw flash. Linie podziału form czyli moldlines nie są tak upierdliwe w tym modelu jak właśnie nadlewki. Bez naprawdę ostrego nożyka i drobnego, dobrego papieru ściernego nie ma się co za Dakini zabierać. Zresztą jak i za inne modele w starterze. Być może to mnie się trafiła taka sztuka jednak w porównaniu z innymi starterami a miałem ich w łapkach wiele z Infinity, to box ALEPHu jest niezbyt, hmm... efektownie odlany.
Kolejna rzecz to ta że figurki ALEPH są nawet na standardy Corvus Belli i ItG bardzo delikatne i filigranowe. No i montaż w tym przypadku Dakini do najłatwiejszych nie należy. Niewielki model składa się z korpusu, główki, 2 ramion, 2 "skrzydełek"/stabilizatorów i 2 maleńkich osłon goleni. "Skrzydełka" to cienkie płatki metalu, dość miękkiego tak też łatwo się odkształcają. Natomiast przy oczyszczaniu osłon goleni należy uważać aby przypadkowo nie spiłować wcięć i wgłębień do osadzenia ich na "trzpieniach" kostek Dakini.
Poniżej macie zdjęcia.
I nie klnijcie lub nie zniechęcajcie się od razu jeśli jednak zdecydowaliście się na ALEPH a wasze umiejętności jeszcze nie pozwalają na poprawny montaż tych modeli. Odłóżcie je na półkę i zacznijcie od czegoś prostszego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...