28.07.2011

Blistry ALEPH - Garuda w/HMG


Garuda Tactbots
Ref. 280810-0254

Tym razem w warsztacie recenzuję model bota z ALEPHu - Garuda wyposażonego w ciężki karabin maszynowy czyli HMG. Inna sprawa czy hajendową, wyjątkowo zaawansowaną broń wsparcia użytkowaną przez dziedzica naszego gatunku - ALEPH, można ot tak sobie nazywać karabinem maszynowym...
Wracając do modelu, składa się aż z 9 elementów. To dużo, biorąc pod uwagę że model wcale nie jest duży, wielkością zbliżony do tactbotów Dakini. I tak mamy dwie nogi, zwarty, niewielki korpus połączony z "głową", dwa ramiona, w tym jedno z wcześniej wspomnianym HMG, dwie niewielkie osłony goleni, takie same jak osłonki u Dakini oraz dwa "skrzydła", tu uwaga - skrzydła montowane są do korpusu i dopiero do "skrzydełek" mocowane są ramiona. Model nie wymaga pinowania, mocowania są na tyle dobrze skonstruowane że nawiercaniem mogą się pobawić tylko najbardziej uparci modelarze ;).
Co do samych odlewów - jest nieco "flaszy" czyli nadlewek jednak są łatwe do usunięcia, bez szkody dla modelu. Lini podziału formy nie widać. Tak czy owak - jak wspominałem przy okazji Dakini, nie polecam kompletnie początkującym. Montaż jest nieco prostszy i bardziej "intuicyjny" jednak nadal jest to mała figura złożona z relatywnie sporej ilości części.
Niedługo zaprezentuję "dużą dziewczynkę" ALEPHu - Marut, nie ukrywam że jestem bardzo ciekaw jak rozwiązano technologicznie budowę tego modelu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...