16.08.2016

15 sierpnia 2016 - Święto Wojska Polskiego


KTO Rosomak

Oshkosh Defense® MRAP All-Terrain Vehicle (M-ATV)
Oshkosh Defense® MRAP All-Terrain Vehicle (M-ATV)Dana
Poczet sztandarowy Armii węgierskiej.
M1A2 Abrams


Projekt modelarski - cykl Marcina Ciszewskiego i inne pomysły

W cyklu "Wojna.pl" Marcina Ciszewskiego, poczynając od "www.1939.com.pl" przez "www.1944.waw.pl" oraz "Kapitan Jamróz", "www.afgan.com.pl", "Major" otrzymałem mnóstwo świetnej historii alternatywnej, będącej bazą pomysłów na stworzenie kilku dioram. Pierwsze co pojawiło mi się w głowie to diorama obrazująca powstanie warszawskie (-> 1944.waw.pl). Kolejna to starcie polskiego Twardego z plutonem zmechanizowanym Wehrmachtu (-> 1939.com.pl). Ale dlaczego miałbym ograniczać się do treści powieści? Może sięgnąć również do artów Jakuba Rozalskiego? No i istniejący już od dłuższego czasu świat alternatywny Dust autorstwa Paolo Parente też dodaje kilka gotowych patentów...
Mam już model KTO Rosomak, pojazd masowo wykorzystywany w powieściach M. Ciszewskiego, mam wiele figur żołnierzy niemieckich z IIWŚ, wiele innych detali należałoby skompletować.


03.08.2016

Elementy waloryzujące do Rośka

Wraz z pojawieniem się w końcu tak długo oczekiwanego modelu Rosomaka, okazało się że mimo iż sam model jest wykonany na najwyższym poziomie, można go jeszcze poprawić ;)
Jeden z naszych modelarzy - "Flachenty" (na FB -> https://www.facebook.com/Flachenty/ ), pokusił się o zaprojektowanie alternatywnych modeli kół Michelin na których jeździły Rośki w Afganistanie ("firmowe" firmy Nokian używane były raczej tylko na początku misji w Afganie)  i ich odlewanie z żywicy.

Żywiczne koła Michelin  by Flachenty

Dodatkowo zaprojektował blaszkę fototrawioną z elementami kratownic osłon podwozia jakie również montowano na naszych Rośkach w Afganie.

Osłony w oryginale
Blaszka fototrawiona z osłonami by Flachenty
Przedstawione elementy można zamówić u wytwórcy na jego stronie FB poprzez prywatną wiadomość. Zarówno jakość jak i ekspresowe dostarczenie zamówienia są rewelacyjne :)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...